INNE FILMY

 

plakat

Czy naprawdę wierzysz?

PRAWDZIWA WIARA WYMAGA DZIAŁANIA

 

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

 

Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.

Proponowane:

Seans grupowy w kinie – TAK,

Pokaz specjalny poza kinem – po zakończeniu dystrybucji kinowej

www.czynaprawdewierzysz.pl


 

plakat-bog-nie-umarlBóg nie umarł

Najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę prof. Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne
zdanie Fryderyka Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił.

 

Proponowane:

Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.bognieumarl-film.pl


plakat-ziemia-maryi

Marys Land – Ziemia Maryi

Głośny film maryjny, który od kilku miesięcy cieszy się niesłabnąca popularnością polskich widzów. Nakręcony w oryginalnej konwencji obraz hiszpańskiego reżysera to przede wszystkim piękne, budujące świadectwo miłości Boga i Jego Matki do człowieka.

Proponowane:

Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.marysland.pl


plakat-doonby

Doonby. Każdy jest Kimś

Głośny film z przesłaniem pro-life.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu
ludzi. Kiedy równie niespodziewanie znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby. Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. W kulminacyjnym momencie opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też chwila, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie… nigdy go w niej nie było.

Proponowane:

Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

http://doonby.pl/

 

plakat-karolina

Karolina

Film inspirowany życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózkówny. Polecamy głównie młodzieży, szczególnie w okresie rekolekcji.

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki, kończą liceum filmowe. Gdy nauczyciel podsuwa im temat egzaminacyjnej etiudy filmowej, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić!

Chcąc nie chcąc, wyruszają do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna…

Proponowane:

Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.karolina-film.pl